Yeni bir teknoloji geliştirme firması olan Cydia, Apple modelleri için Restore işlemi uygulamadan, Jailbreak silmeyi açıkladı. Önceki tekniklere göre bir hayli kolay olan bu işlemi haberimizde detaylı olarak anlattık.

IOS’un yeni sürümlerinden olan 8.3 ve 8.4 için Jailbreak aracı yayınlanmış ve bu cihazlar deyim yerindeyse özgür bırakılmıştı. Dünya üzerinde çoğu kullanıcı Apple cihazlarına Jailbreak yapıyor. Bu işlemden memnun olan kullanıcılar çoğunlukta olsa da bazı kullanıcılar yaptıkları Jailbreak’i geri almak istiyorlar. Eskiden çok zor ve meşakkatli olan bu işlem yeni açıklanan sistemle çok kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Bu işlemden önce Jailbreak silmek için sadece ‘’Restore’’ işlemi yapmak gerekiyordu. Bu işlemde telefonu tam anlamıyla sıfırladığı için çok beğenilmiyordu.

İşte Jailbreak Silme İşlevi

  • 1.Adım: Apple cihazınızı yedekleyin. Bu yedekleme işlemini gerçekleştirebilmeniz için, cihazınızı bilgisayara bağlayın ve ‘’şimdi yedekle’’ seçeneğini seçin.
  • 2.Adım: Jailbreak’i silmeniz için şarjınızın en az %20 olması gerekiyor. Ancak bizim tavsiyemiz en az %50 seviyelerinde tutmanız olacaktır.
  • 3.Adım: Cihazınızdan Cydia uygulamasını açınız. Uygulamanın en alt tarafında bulunan arama bölümünden ”Cydia Impactor’’ u yükleyin.
  • 4.Adım: Cydia Impactor’un içerisinden “delete all data and unjailbreak device” seçeneğine tıklayın.
  • 5.Adım: Cydia uygulaması işlemi tamamladıktan sonra cihazınız kapanıp, açılacaktır. Bu aşamadan sonra kurulumunuzu yapmanız gerekiyor.
  • 6.Adım: Son olarak işlemden önce yedeklediğiniz bilgileri cihazınıza tekrar yükleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap