Eylül ayında tanıtılması beklenen IPhone 6S’ler ile ilgili her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Bu iddiaların sonuncusu depolama alanlarıyla ilgili. IPhone telefonlarda yer alan 16 GB hafıza seçeneğinin kaldırılması söz konusu.

Çıkan haberlere göre Samsung, IPhone cihazlar için flash depolama birimleri üretecek. The Korea Times’ın haberine göre Samsung, depolama alanında Apple’a yardım etmek için hazırlanıyor. Söylentilere göre Apple IPhone 6 ve IPhone 6 Plus cihazlarındaki 16, 64 ve 128 GB depolama birimlerinde marka değişikliğine gidecek. Söylentilere göre değişiklik çıkacak olan yeni telefonlarda görülecek.

Bir diğer iddia ise cihazların depolama alanları arasındaki uçurum. Firma 16 GB ve 64 GB cihazlar arasındaki inanılmaz farkı değiştirmek istiyor. Firma farkı daha az seviyelere çekmek için bile yeni girişimlerde bulunuyor olabilir. 16GB’lık modellerin güncelleme yaparken sorun yaşamaması için daha az yer kaplayan güncelleme geliştiren şirketin, yeni modellerde daha büyük depolama alanlarına sahip telefonlar getirmesi gerçekleşmesi son derece mümkün duruyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap