AppleÔÇÖ─▒n mobil i┼čletim sisteminin en son ├╝yesi olan IOS 9 ile kullan─▒c─▒lara tan─▒t─▒lan ÔÇśÔÇÖg├╝├ž tasarruf moduÔÇÖÔÇÖ IOS 8.4ÔÇÖe entegre edildi. Bu yenilikle birlikte telefonlar─▒n─▒z─▒ ve tabletlerinizin bataryalar─▒n─▒ daha verimli bir ┼čekilde kullanabilirsiniz.

Y─▒llard─▒r beklenen ÔÇśÔÇÖg├╝├ž tasarruf moduÔÇÖÔÇÖ IOS 9 ile kullan─▒c─▒lara tan─▒t─▒lm─▒┼čt─▒. ─░lk olarak IOS 9 Beta s├╝r├╝m├╝ ile gelen g├╝├ž tasarrufu, bataryalar─▒n─▒z─▒ ve ┼čarj─▒n─▒z─▒ daha uzun s├╝re kullanman─▒z i├žin geli┼čtirildi. G├╝├ž tasarrufu; arkaplanda ├žal─▒┼čan uygulama yenileme, konum servisleri ve h├╝cresel verileri kapat gibi ├Âzelliklerle basit bir ┼čekilde ├žal─▒┼č─▒yordu.

Ancak IOS 9 Beta 2 s├╝r├╝m├╝ ile ÔÇśÔÇÖg├╝├ž tasarrufÔÇÖÔÇÖ modu da geli┼čtirildi. Geli┼čtirilen bu mod i┼člemci h─▒z─▒n─▒ d├╝┼č├╝rerek telefonunuzun daha az enerji ile ├žal─▒┼čmas─▒na olanak sa─čl─▒yor. Bu ├Âzellik sayesinde kullan─▒c─▒lar, maksimum ┼čarj tasarrufu sa─čl─▒yor. Ancak bu ├Âzellik hen├╝z Beta s├╝r├╝m├╝nde oldu─ču i├žin t├╝m kullan─▒c─▒lara ula┼čm─▒┼č de─čil.

Merdok ismindeki geli┼čtirici IOS 8.4 y├╝kl├╝ cihazlar i├žin bir ÔÇśÔÇÖg├╝├ž tasarrufuÔÇÖÔÇÖ ├Âzelli─či yay─▒nlad─▒. IOS 9ÔÇÖdan bile daha geli┼čmi┼č bu uygulamay─▒ sadece 1.49 dolara sat─▒n alabilirsiniz.

Yorum Yap