Apple’ın mobil işletim sisteminin en son üyesi olan IOS 9 ile kullanıcılara tanıtılan ‘’güç tasarruf modu’’ IOS 8.4’e entegre edildi. Bu yenilikle birlikte telefonlarınızı ve tabletlerinizin bataryalarını daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yıllardır beklenen ‘’güç tasarruf modu’’ IOS 9 ile kullanıcılara tanıtılmıştı. İlk olarak IOS 9 Beta sürümü ile gelen güç tasarrufu, bataryalarınızı ve şarjınızı daha uzun süre kullanmanız için geliştirildi. Güç tasarrufu; arkaplanda çalışan uygulama yenileme, konum servisleri ve hücresel verileri kapat gibi özelliklerle basit bir şekilde çalışıyordu.

Ancak IOS 9 Beta 2 sürümü ile ‘’güç tasarruf’’ modu da geliştirildi. Geliştirilen bu mod işlemci hızını düşürerek telefonunuzun daha az enerji ile çalışmasına olanak sağlıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, maksimum şarj tasarrufu sağlıyor. Ancak bu özellik henüz Beta sürümünde olduğu için tüm kullanıcılara ulaşmış değil.

Merdok ismindeki geliştirici IOS 8.4 yüklü cihazlar için bir ‘’güç tasarrufu’’ özelliği yayınladı. IOS 9’dan bile daha gelişmiş bu uygulamayı sadece 1.49 dolara satın alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap