Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Apple’ın geliştirdiği sesli asistan Siri ve Microsoft tarafından geliştirilen Cortana internete bağımlı asistanlardı. Ancak Google’ın yeni geliştirdiği teknoloji ile internetsiz çalışan sesli asistan hayata geçecek.

Son yılların en önemli gelişmelerinden biri olan sesli asistanlar, çoğu akıllı telefonda yer alıyor. Günlük hayatımızda ve iş hayatımızda birçok işimizi kolaylaştıran yardımcılar, internete bağımlı olarak çalışıyor. Sizden aldığı komutları internet üzerinden araştıran yardımcılar, size internet üzerinden aldığı bilgileri sunuyordu.

Günümüzde sesli asistan denilince aklımıza ‘’Siri’’ gelse de, Google ve Microsoft’ta bu alanda son derece başarılı çalışmalar yapıyor. Zaman zaman birbirlerini geçen teknoloji savaşında son hamle Google’dan geldi. Google’ın geliştirdiği teknoloji ‘’OK, Google!’’ komutuyla devreye girerek çevrimdışı aramalar yapabiliyor.

Google’ın çıkaracağı teknolojinin tarihi henüz kesin olarak bilinmese de yakın zamanda karşımızda olabilir. Çevrimdışı olarak arama yapabilen bir yardımcı, kullanıcıların çoğu isteğine karşılık verebilir. Ancak internet kullanmayacak olan bu asistanın en büyük sorunlarından biri depolama olacak. Bakalım Google bu sorunu nasıl çözümleyecek?

Yorum Yap