İnternetin dev firmalarından biri olan Google 2015 yılının 2. Çeyrek finansal sonuçları bazı yatırımcıları şaşırttı. Son iki çeyreğe kıyasla bir hayli değişiklik yaşayan firma, Wall Street’te büyük yankı uyandırdı.

İnternet sektörünün önde gelen isimlerinden olan Google, herkes tarafından başarılı bir grafik ile bilinirdi. Ancak açıklanan son finansal sonuçlar herkesin tahminlerine biraz ters düştü. Başarılı bir grafikten çok daha fazlasını yapan firma yatırımcıları büyük ölçüde şaşırttı. Son iki çeyrek sonuçları çok iyi olmayan firma, açıklanan sonuçlara göre tam olarak %3’lük bir büyüme kaydetti. Böyle büyük firmalar için yüzdelik dilimde başarılar yakalanması çok kolay ve alışkın olduğumuz bir durum değildir. Bu büyümeyi yakalayan firma hisse kağıtlarında yüzde 11 gibi bir artış sağladı.

Genel olarak başarısını reklam ve site gelirlerinden sağlayan firma, internet sektörünün geldiği noktaları göz önüne seriyor. Böyle büyük bir reklam geliri sağlayan firma yüzde %3 büyüme sağlayarak internet aleminde yerini daha da sağlamlaştırmış oldu.

İlgili Yazılar

Yorum Yap