Google Glass’ın durdurulmasından sonra, yeni gözlük için çalışmalara başlandı. Son haberlere göre gözlük yakın zaman içerisinde piyasaya tanıtılacak.

Firmanın geçtiğimiz senelerde yaptığı çalışmalar sonucu, ürettiği gözlük üzerinden birçok zaman geçti. İnsanlar gözlüğün tasarımı ve kullanımı sırasında oluşan komik görüntüler nedeniyle milyonlarca para harcanan teknolojiyi baltaladı diyebiliriz. Bunun sonucu olarak ilk çıkarılan gözlük sadece geliştiricilere dağıtıldı. Üretimi başlamadan biten gözlüğün ikincisi yakın tarihte kullanıcılarla buluşacak.

Google’ın bu kararından sonra insanlar Google Glass’ın tamamen kaldırıldığını ve üretilmeyeceğini düşünüyordu. Ancak firma projeden geri adım atmış değil. Giyilebilir teknolojiler içerisinde büyük bir adım olan akıllı gözlükler firma tarafından tekrar geliştiriliyor. Bu gelişmenin üzerine birinci projedeki hatalardan arındırılmış bir gözlük gelecek.

İnternet üzerindeki köklü haber sitelerinden aldığımız haberlere göre, gözlük eksikleri tamamlanmış ve daha güzel bir tasarımla kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bakalım eksikleri tamamlanmış bir Google Glass 2 piyasadan beklenen ilgiyi görecek mi?

Yorum Yap