Deep Web, Türkçe’de ‘’derin web’’ olarak geçen ve herkesin merak ettiği bir konu. Biraz gizemli bir havası olduğu için insanlar tarafından sıkça merak edilen ve araştırılan bir konudur. Deep Web hakkında bir bilginiz yoksa ve merak ediyorsanız bu haberimiz işinize yaracaktır.

Deep Web genel olarak, gizli internet olarak tanınır. Bu ünvanı kazanmasının nedeni ise çok basit. Arama motorları ile bulamayacağınız siteler ve içerikleri ‘’derin web’’ olarak adlandırılır. Örneğin; Google, Yandex, Bing ve Yahoo gibi büyük arama motorları ile aramalarınız sonucunda ulaşamadığınız siteler gizli internet olarak adlandırılır.

Deep Web Neler İçerir?

Arama sonuçlarında çıkmayan siteler potansiyel olarak kötü gözükseler de aralarında kötü olmayan ve masum sitelerde yer alabilir. Böyle bir imaj bu gizli internet sitelerine kötü bir şöhret salmıştır. Ancak bu tüm deep web sitelerinin kötü içerikler barındırdığı anlamına gelmez. Ayrıca ülkeler ve internet güvenlik teşkilatları sürekli olarak bu siteleri kontrol ederek olası suç potansiyellerini en aza indirir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap