Üretim devi ülkelerin başında gelen Çin, telefon sektöründende de üretim yapmaya devam ediyor. Çinli telefon üreticileri büyük üretim rakamları ve düşük fiyatları ile tüm dünyaya satış yapmaya devam ediyor. Büyük üretici Xiaomi’den sonra ZTE’de sevkiyat rakamlarını açıkladı. Bu rakamların detayları haberimizde yer almaktadır.

Her sektörde olduğu gibi akıllı telefon sektöründe de Çinli üreticiler kendilerine bir yer kapmış durumda. Birkaç sene öncesine kadar akıllı telefon piyasası tamamen büyük firmaların hakimiyeti altındaydı. Ancak şimdi durumlar değişmeye başladı. Yüksek teknolojiler ve uygun fiyatlar kullanıcıları Çinli telefonları almaya teşvik ediyor.

Uyguladıkları güzel politikayla birlikte kısa sürede büyük bir yükseliş gösteren Çinli üreticilerin satış rakamları dudak uçurtacak seviyelerde.

ZTE’den 26 Milyon Telefon Sevkiyatı

6 aylık kısa bir süre içerisinde 26 milyon gibi korkunç bir rakam yakalayan firma akıllı telefon piyasasında emin adımlarla yukarıya çıkıyor. Xiaomi firması ise 2015 yılının ilk yarısında 35 milyon telefon satarak akıllı telefon piyasasında ki kararlı duruşunu tüm dünyaya göstermişti.

Yorum Yap