Kanadalı akıllı telefon üreticisi firmanın adı sürekli satış dedikodularıyla anılıyordu. Ancak firmanın CEO’su Chen’in dediğine göre firma satılmayacak. BlackBerry firması değerli bir firma olduğunu ve insanların bu markayı tekrar hatırlayacağını söyleyen CEO kararlı gözüküyor.

Kanadalı firma son zamanlarda kötü günler geçiriyordu. Bu nedenle adı sürekli satış dedikodularıyla anılan firma başa CEO Chen’in geçmesiyle yükselişe geçti. Şirket yükselişinde Android firmasıyla işbirliği yapacak. Neredeyse kesinleşen bu iş ortaklığı iki firma için de son derece yararlı olacak gibi duruyor.

BlackBerry Android işbirliğinin ilk ürünü olacak telefon Kasım ayında, kullanıcılara sunulacak. Bu telefon BlackBerry Venice adında satışa sunulacak. Özellikleri ise henüz tam belli olmasa da 1440×2560 piksel bir 5.4 inç ekran, Snapdragon 808 işlemci ve Android 5.0 Lollipop işletim sistemi olacak.

Dünyanın en popüler işletim sistemlerinden biri ile anlaşan firma eski özelliğini yitirecek mi? Ya da Anroid işbirliğinden sonra firmanın satışları yükselecek mi? Bu soruların cevabını hep beraber bekleyip göreceğiz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap