Apple’ın son güncellemesi ile beraber gelen yeni Apple Music henüz Türkiye’de kullanılamıyor. Beats 1 Radyo’yu dinlemek isteyen kullanıcılara, yöntemleri anlattık. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

Şirketin WWDC 2015’te tanıttığı ve çıkış tarihi olarak 30 Haziran’ı gösterdiği özellik, aynı gün yüzlerce ülkede kullanıma başlandı. Son güncelleme olan IOS 8.4 ile birlikte gelen Apple Music ve Beats 1 Radyo ülkemizde şuanda kullanılabilir durumda değil.

Eğer bu uygulamaları ülkemizde kullanmak istiyorsanız bu yazıyı detaylı bir şekilde okumalısınız. Her iki programı çalıştırmak da aynı teknikle gerçekleşebiliyor. Bu problemi çözmek için yapacağımız tek şey VPN ayarlarında ufak tefek değişiklikler yapmak olacak.

VPN Nasıl Çalıştırılır?

Henüz kesin bir açıklama olmasa bile, tahminlere göre telif hakları yüzünden ülkemize gelemeyen özellik Apple Music ülkemizde kullanılamıyor. Apple sadece müzik için değil radyo içinde bir önlem alarak hizmet verdiği ülkeler dışında çalışmasını engellemiş durumda. Bu sorunların cevabı çok kolay.

VPN Nedir?

Öncelikler kullandığımız program hakkında biraz bilgi verelim. Ülkemizde ki internet ve sosyal medya yasaklarından sonra çoğu kullanıcının kullanmaya hakim olduğu program, aslında tam olarak internete bağlandığınız noktayı değiştiriyor. Kısacası bağlantı yaptığınız yer Türkiye değil de başka bir ülke oluyor.

Şimdi Beats Radyo dinleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken VPN’i açık konuma getirmek olacak.

Yorum Yap