Apple’ın uygulama mağazası olan App Store’a yeni zamlar geldi. IOS’un uygulama mağazasındaki zamlar ne kadar olacak? Son zamların detayları haberimizde yer almaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Apple geliştiricilere, uygulama fiyatlarının artacağı yönünde bilgilendirme maili atmıştı. Türkiye başta olmak üzere Güney Afrika, Meksika, Güney Kore bu zamlardan etkilenecek ülkeler arasında yer alıyor. Açıklanan yeni uygulama fiyatları kullanıcıları pek fazla memnun edecek gibi gözükmüyor.

Yapılan zamdan önce uygulama mağazasında en ucuz uygulama 1.79 TL idi. Ancak zamlardan sonra bu rakamlara uzun bir süre hasret kalacak gözüküyoruz. Dolar kur farkından dolayı ve doların uzun bir süre 2.60 barajının altına inmemesi yüzünden, uygulamalara zam yapıldı. Yapılan ilk zamlardan sonra en ucuz uygulama 1.99 TL olarak belirlendi. Ancak son zamlar bu rakamları mumla aratacak gözüküyor.

Uygulama Fiyatlarına Zam

Yapılan son zamlardan sonra App Store bünyesinde bulunan en ucuz uygulama 2.69 TL olacak. Daha önceden 4.29 TL olan uygulamalar ise 5.29 TL olarak güncellenecek. Bu güncelleme henüz gelmese de çok kısa bir süre içerisinde gelecek. Uygulama indirmek isteyen kişiler ellerini çabuk tutsun.

Yorum Yap