Ekonomik kriz yaşayan Avrupa Birliği ülkesi olan Yunanistan’a Apple’dan yardı geldi. Amerikalı şirket zor durumdaki ülkenin kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlayarak, ülke ekonomisine küçük de olsa bir katkı yapmayı düşünüyor.

Yunanistan’da yaşanan ekonomik kriz hala ciddiyetini koruyor. Üyesi olduğu AB ülkeleri sayesinde iflasın eşiğinden dönen ülkeye, çeşitli firmalardan destek geliyor. Ülkeye destek yapan son firma Amerikalı şirket oldu. Teknoloji alanında küçük de olsa bir destek vererek, yaşanan ekonomik krize tepkisiz kalmadı.

Ücretsiz ICloud Hizmeti

Yunanistan’da ki ICloud kullanıcılarını sevindirecek haber Apple’dan geldi. Teknoloji devi firma ekonomik kriz geçiren ülkeye 30 gün süresince ücretsiz ICloud hizmeti vererek destek oldu. Kullanıcılar verilen ek 30 günlük kullanım için hiçbir ödeme yapmayacak. Çok büyük bir yardım gibi gözükmesede tüm ülkedeki kullanıcıların bir aylık depolama ücreti vermemesi ekonomiye büyük bir katkı sağlayabilir. Toplumsal olaylara duyarlı olan firma gündemi yakından takip ederek, yardım etmekten çekinmiyor. Bakalım ülkedeki Apple kullanıcıları bu haberi duyunca ne tepki verecek?

İlgili Yazılar

Yorum Yap