En popüler işletim sistemlerinden biri olan Android’in en sevilen kısımlarından birisi özelleştirmeye bir seviyeye kadar izin vermesidir. Android cihazınızı kişiselleştirmenin en iyi yollarından biri olan Android Louncher’ı haberimizde detaylı olarak inceledik. İşte karşınızda Android Louncher!

Akıllı telefonların neredeyse yarısında yüklü olarak gelen işletim sisteminin diğer sistemlerden en büyük farkı, açık kaynak kodlu bir sistem olmasıdır. Bu özelliği sayesinde işletim sistemi üzerinde sayısız şekilde özelleştirmeler yapılabiliyor. Eğer bu konuda biraz ilgiliyseniz ve kişiselleştirmeye önem veriyorsanız sadece kendinize özel bir ara yüz bile hazırlayabilirsiniz. Bu sayede telefonunuz hangi marka ve model olursa olsun size özel bir durum almış olacak.

Android Louncher Nedir?

Telefonlarınız aslında Android sistemi için üretilen çoğu tema ve menü sembollerini destekler. Ancak markalar daha kurumsal bir kimlik kazanmak için veya markalaşmaya önem verdikleri için her telefonlarında aynı yazı sitilleri ve menü sembollerini kullanmak ister. Bu yüzden kullanıcılar Louncher kullanmadan istedikleri gibi büyük değişiklikler yapamazlar.

Anroid Louncher kullanarak telefonunuzda çoğu şeyi kişiselleştirmeniz mümkün. Bunlardan bazıları; yazı sitilleri, menü sembolleri, değişik renkte temalar… Eğer sizde kişiselleştirmeye önem veriyorsanız be benim telefonum diğer telefonlardan farklı olmalı diyorsanız Anroid Louncher kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede aynı telefonu kimsenin görmediği boyutlarda özelleştirmiş olacaksınız.

Yorum Yap