Tüm dünyayı derinden etkileyen oyunlar arasında olan ‘’Angry Birds’’ adındaki oyun uzun bir süre sonra yenilenecek. Oyunun yaratıcısı Rovio, tam 6 yıl süren uzun bir aradan sonra kızgın kuşların yeni versiyonunu tanıttı. Oyun severleri yakından ilgilendiren gelişmenin detayları haberimizde yer almaktadır.

İlk olarak 2009 yılında IOS işletim sistemi ile kullanıcılarla buluşan oyun, çıktığı günden itibaren çok popüler olmuştu. Herkes tarafından sevilen oyun kısa bir sürede diğer işletim sistemleri için de geliştirilmişti. Geçtiğimiz 6 yıl sürede oyunun yaratıcısı Rovio farklı Angry Birds versiyonları çıkarmıştı ancak bu versiyonlar ilk oyunla çok benzerlikler taşıyordu.

Geçtiğimiz bu sürelerde yayınlanan 14 versiyonun üzerine ciddi bir değişiklik ile Angry Birds 2 çıkarmaya karar veren firma, oyun severleri bir hayli sevindirdi. Sadece yenisinin çıkacağını bildiğimiz oyun hakkında çok fazla bir bilgi verilmiş değil. Ancak oyunun sloganı ‘’Daha büyük, daha kötü ve daha kuşçu’’ olarak tanıtıldı. Angry Birds 2 oyunu 28 Temmuz tarihinde kesin olarak yayınlanacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap