Bazen, bazı programları sırf sunduğu ana ekran widgetleri için yükleriz. Müzik uygulamalarının, ram temizleme uygulamalarının ya da kişiselleştirilebilir saat  uygulamalarının widget’leri buna örnek olarak verilebilir. Ancak öyle şeyler oluyor ki bu widgetlerin kaybolduğunu yada çalışmadığını görebiliyoruz.

Bu hatanın sebebi sizin yada belirlediğiniz bir uygulamanın, widget’i içinde bulunduran uygulamayı telefonun hafızasından SD karta taşımasıdır. Yeni android sürümlerinde bu sorun çözülmüş olsada, özellikle Gingerbread gibi eski sürümler kullanmak zorunda kalan kişilerin sıkça yaşadığı bir problem. Çözüm için widgeti içinde bulunduran uygulamayı telefonun hafızasına geri taşımak yeterli. Bunu ayarlar > uygulamalar > yüklü uygulamalar kısmından uygulamanızı seçip “sd karta taşı” butonunu kullanarak yapabilirsiniz. Kolay gelsin!

İlgili Yazılar

Hüseyin Ekrem Yazıcı
Hüseyin Ekrem Yazıcı

Aşırı gereksiz betimlemelerden uzak, saf, temiz bilgi. Ben böyle yazıyorum. Bazen ayarı kaçırıp biraz fazla samimi olabiliyorum. Hep sizi düşündüğüm için. Valla :)

Diğer yazılarıma göz at

Yorum Yap