Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Akıllı telefon üreticileri telefonların sim kart girişlerini iptal etmek için çalışmalara başladı. Büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Apple ve Samsung e-SIM teknolojisi için işbirliği yapacak. Bakalım e-SIM teknolojisi nasıl olacak? Ne işe yarayacak?

İlerleyen telefon teknolojilerinin yanında adete çağı dışı kalan teknolojilerden birisi sim kart teknolojileri. Akıllı telefonlara birçok yeni özellik gelmesine rağmen çoğunun sim kartları aynı sistemle çalışmaktadır. Bu kart teknolojisi adete 10 yılda sadece boyutlarda bir küçültme yaparak kendini geliştirdi. Olabildiğince değişik telefon tasarımları ve ince dizaynları bazı zamanlarda bozmak zorunda kalan sim kart teknolojileri, yenilenecek.

Samsung ve Apple’ın ortak yürüttüğü çalışma sonucu operatörler yeni bir teknolojiye geçebilir. Geçilecek olan bu yeni teknoloji sayesinde telefon üreticileri sim kart derdinden kurtulup daha değişik tasarımlar geliştirebilir. İki büyük firmanın nadir bir araya geldikleri problemin kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşması bekleniyor. Bakalım çağımızın bir hayli gerisinde kalan manyetik sistemli sim kartlar yerini ne zaman e-SIM kartlara bırakacak?

Yorum Yap