Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan batarya problemi, çoğu kullanıcının deyim yerindeyse ‘’baş belası’’ olmuş durumda. Sürekli gelişen akıllı telefon piyasasında hızlı biten şarjlara henüz tam olarak bir çözüm bulunmuş değil. Telefon şarjlarının daha uzun süre dayanması için gerekli güncellemeler ve güç tasarruf modları piyasaya çıkarılsa da kullanıcılar için kesin bir çözüm üretilemiyor.

Akıllı telefonlar yüzünden şarj aletlerine bağımlı bir hale gelen kullanıcılar için telefonlarımızı nasıl daha hızlı şarj edebileceğimizi araştırdık. Bu yazımızda sizlere telefonlarınızı daha hızlı şarj etmeniz için birkaç ipucu vereceğiz.

Orijinal Şarj Ekipmanlarını Kullanın

Telefonlarınızı daha hızlı şarj etmek istiyorsanız kesinlikle dikkat edilmesi gereken konulardan birisi, orijinal ürün kullanmaktır. Firmalar büyük araştırmalar ve testler sonucu çıkardıkları telefonlarına en uygun şarj aletlerini de kullanıcılar için üretmektedir. Bu nedenle bu konuya dikkat etmemiz gerekmektedir.

Telefonunuzu Kapatın!

Eğer kullanmıyorsanız telefonunuzu kapatmak daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır. Telefonlarımız çalışırken sürekli bir enerji harcamak zorundadır. İnternete bağlı uygulamalar ve ekranlar şarjınızın daha geç dolmasına neden oluyor. Bu nedenle telefonunuzu daha hızlı şarj etmek için kapatmanız gerekmektedir.

Ekran Parlaklığını Kısın

Telefonunuzun en çok enerji harcayan donanımlarından birisi ekrandır. Bu nedenle bu kadar çok enerji harcayan bir donanımın seviyesini azaltmanız, şarj sürenizin kısalmasını sağlayacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap