Apple’ın Eylül ayında kullanıma sunması beklenen IOS sisteminin son güncellemesinin Beta sürümünü kullanmak ister misiniz? Bu yazımızda IOS 9 Beta sürümünü nasıl yükleyeceğinizi basit bir şekilde, bölümler şeklinde anlatacağız.

Apple Beta Yazılım Programıa Kayıt Olun

Eylül ayında çıkması beklenen IOS 9’u yüklemeniz için Apple’ın Beta yazılım programına kayıt olmanız gerekiyor. Bu programa kayıt olmazsanız, güncellemeyi yüklemeniz mümkün değil. Bu programa kayıt olmak için beta.apple.com adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Buradan Apple kimliğinizle oturum açmanız kayıt olmak için yetiyor.

Cihazınızı Kayıt Edin

Apple’ın geliştirdiği Beta Yazılım Programına kayıt olduktan sonra cihazınızı da programa kayıt ettirmeniz gerekiyor. IOS bölümünde yer alan enroll your iOS Device bağlantısına tıklayarak işleminize devam edin.

IOS Yedeklerinizi Arşivleyin

Bu adım bir nevi can yeleği sayılabilir. Eğer yeni yükleyeceğiniz IOS 9 Beta’dan memnun kalmazsanız, bu yedeklerinizi tekrar kullanabilirsiniz. IOS sürümünüzü bilgisayarınıza ITunes yardımıyla yedeklemeniz gerekmektedir. Aldığınız yedeği de arşivlemeyi unutmayın.

Bunun için Apple cihazınız bilgisayarınıza bağlı iken ITunes’u açın ve sağ tarafta bulunan Özet bölümüne giriniz. Buradan şimdi yedekle diyerek iTunes -> Terichler -> Aygıtlar sırasını takip ediniz.

Gerekli Profili Yükleyin

Yedekleme ve bu yedeği arşivleme işleviniz bittiyse gerekli profili iOS cihazınıza yükleyin. Bu işlem için aşağıdaki bağlantıyı takip etmeniz yeterli.

https://idmsa.apple.com/IDMSWebAuth/classicLogin.html?appIdKey=4b98a8e6a3a3ce265b93c90207c442b53c45a1afa9ff1dc9bde8bb6928078d3b&path=%2F%2Fbetaprogram%2Fprofile&rv=2&view=3

İşleminiz tamamlandı artık cihazınızı IOS 9 Beta sürümüne yükleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap