Bilgi Teknolojileri Kurumu, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i kötü gösteren videolardan ötürü Youtube’u erişime kapatabilir. Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi Youtube’un kapanması birçok kişiyi etkileyebilir.

Videolara Erişim Engeli

Youtube üzerinde paylaşılan ve Hz. Muhammed aleyhine olan videolar nedeniyle toplanan Bilgi Teknolojileri Kurumu, konu hakkında acil bir toplantı düzenledi. Toplantı sonrasında belirtilen videolar, Gölbaşı Sulh Ceza Hekimliği tarafından ülkemiz kullanıcılarına engellendi.

Peygamberimize Hakaret Etmek Özgürlük Değil

Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkan Vekili Ömer Fatih Sayan, kendi Twitter hesabından durumla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada Hz. Muhammed’e yapılmış hareketlerin bir özgürlük olmadığını belirtti. Sayan: ” İnternetin serbest ortamının, halkı, kin ve düşmanlığa tahrik etmek için kullanılması kabul edilemez. Derhal önlem alınmalı. Peygamberimize hakaret özgürlük demek değildir. Karikatürler apaçık bir tahriktir. Ramazan ayında bunun yayınlanması düşündürücü.”

Youtube Tamamen Kapanabilir

Hz. Muhammed aleyhinde videolar artarsa ve Youtube yetkilileri bu duruma müdahale etmez ise Youtube tamamen kapanabilir. Popüler video paylaşım sitesinin tutumunu bekleyip göreceğiz.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap