Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkan Vekili olan Ömer Fatih Sayan’ın yaptığı son açıklamalara göre, hatalı numara taşıma işlemlerine tazminat getirilecek. Hatalı taşıma işlemlerinde tazminat ödenmesi gerektiğini vurgulayan Sayan, açıklamalarıyla dikkat çekti.

Ömer Fatih Sayan, yaptığı açıklamalarda numara taşıma işleminin yeterince düzgün işlemediğini ifade etti. Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı bu alandaki yanlış ve eksik işleyişe bir önlem olarak, yanlış numara taşımalarına tazminat ödenmesi gerektiğini belirtti.

Kullanıcı Dostu Düzenleme

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yer alan, istemsiz numara taşıma ve bu işlemin gecikmesi sonucu kullanıcılara tazminat ödendiğini belirten Başkan Vekili Ömer Fatih Sayan, bu uygulamanın yakın zamanda Türkiye’ye geleceğini belirtti. Günümüzde uygulanan sistemin telefon operatörlerinin yararına olduğunun altını çizen Sayan, durumu kullanıcı lehine çevirmeyi hedefliyor.

Tazminatlar Belli Oldu

Kısa bir süre içerisinde uygulanmaya başlanacak olan bu uygulamanın tazminatı, bireysel abonelerde günlük 5 lira olmak üzere belirlendi. Gecikme durumunda ödenecek olan bu tazminat maksimum 500 lira olarak belirlendi. Kurumsal abonelerde ise durum günlük 10 lira ve maksimum 1000 liraya kadar olacak.

Yorum Yap