Xiaomi geçtiğimiz aylarda tanıttığı akıllı telefonu Redmi 2A’nın satış fiyatını belirledi. Redmi 2A piyasa satış fiyatı 80 dolar olarak belirlendi. Bu özellikte bir telefon için oldukça uygun bir fiyata sahip olan Xiaomi, bakalım beklediği ilgiyi görecek mi?

Çinli üretici Xiaomi, telefonun satış fiyatını 97 dolar olarak belirlemişti. Düşük bütçeli kesime hitap eden firma, belirledikleri fiyatın tam 17 dolar altına telefonu satışa sundu.

80 Dolara Bir Dünya Özellik

80 dolara satışa sunulan akıllı telefon, düşük fiyatının yanında birçok özelliği de içinde barındırıyor. Redmi 2A telefonuna 1.5 Ghz CPU ve Mali-T628MP2 GPU işlemcileri eşlik ediyor. Bu işlemciler sayesinde ortalama bir performans sunan telefon, kullanıcılara bunun yanında 4.7 inçlik bir ekran sunuyor. 720p çözünürlükte bir ekrana sahip olan akıllı telefon 8 GB dahili hafızaya ve 1 GB’lık RAM’e sahip. Ayrıca 8 megapiksel arka, 2 megapiksel ön kamera bu fiyata hiç de fena sayılmaz. Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle piyasaya sunulan telefon fiyat kailte olarak gayet yeterli duruyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap