Dünyanın en önemli oyun fuarları arasında olan E3 oyun fuarı birçok firma için çok verimli geçti. Microsoft oyun fuarı öncesinde yaptığı açıklamayla şok bir yenilik sundu. Bu yenilik tüm Xbox kullanıcılarını bir hayli mutlu edecek gibi duruyor. Bakalım Xbox’ın yeni özelliği ne?

Oyun konsolları arasında en büyük rakibi PlayStation olan Xbox, bu çekişmede biraz geride kalmıştı. Bu çekişmede geride kalan firma yeni bir duyuruyla kullanıcılara müjde verdi. Hem Xbox One hem de Xbox 360 kullanıcıları için güzel bir haber E3 oyun fuarında tanıtıldı.

Phill Spencer’ın sunduğu programda yapılan duyuru tüm Xbox One ve Xbox 360 oyunlarını aynı platforma toplamaya yönelik bir hamle. Yapılan duyuruya göre artık tüm Xbox 360 oyunları Xbox One’da oynanabilecek.

Büyük bir oyun kütüphanesi yapmayı düşünen Microsoft, bu yeniliğe Xbox 360 Backward adını verdi. Bu özellik 2015 yılının sonunda tüm kullanıcılara sunulacak. Kullanıcıların ücretsiz olarak faydalanacağı bu özellik sayesinde oyun kütüphaneleri birleşmiş olacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap