Herkes tarafından merak edilen Windows’un yeni işletim sisteminin çıkış tarihi belli oldu. En popüler işletim sistemlerinden olan Windows 10 ne zaman çıkacağı yazımızda.

Microsoft’un tüm Windows cihazları tek bir çatı altında toplamak için geliştirdiği yeni işletim sisteminin çıkış tarihi bugün resmi olarak bildirildi. Windows’un yayınlanmadan önce güncellemeleri kullanıcılar tarafından test ediliyordu. Bu deneme sürümlerinden sonra Microsoft resmi bir açıklamayla yeni sürümü için tarih verdi.

Lisanslı olarak Windows 8.1 sürümü kullanıcıları bu sabah bilgisayarlarını açtıklarında, Windows 10 rezervasyon uyarısı ile karşılaştı. Bu uyarı ile birlikte Windows 10’un yayınlanması halinde kullanıcılara mail ile bilgilendirme yapılması seçeneği bulunuyor. Bunun yanı sıra Windows’un kendi bloğunda yeni sürümün piyasaya çıkış tarihi kesin olarak bildirildi.

Blogda verilen bilgiye göre yeni sürüm 29 Temmuz tarihinde kullanıcılarla buluşacak. Internet Explorer ve sesli asistan yerine Edge tarayıcı kullanılacak olan sürüm kullanıcılara daha performanslı bir kullanım sunacak gibi duruyor. Windows 10’u bilgisayarında lisanlı Windows kullanan kullanıcılar ücretsiz olarak yükleyebilecekler.

İlgili Yazılar

Yorum Yap