Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden biri olan Facebook’ta, 7 Haziran seçimlerine özel olarak ‘’Oy Veriyorum’’ butonu kullanıma sunuldu. Artık oy verdiğinizi Facebook üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Sadece Türkiye üzerinde 38 milyondan fazla aylık kullanıcıya sahip olan sosyal medya sitesi, geçtiğimiz gün yapılan genel seçimleri es geçmedi. 7 Haziran seçimlerine özel olarak ‘’Oy Veriyorum’’ butonunu devreye sokan site, insanların oy verdiğini arkadaşlarına bildirdi.

Özelliğin ne kadar gerekli, ne kadar gereksiz olduğuna kullanıcıların kara verdiği bu günde, Facebook’un Türkiye gündemine özel olarak böyle bir özellik çıkarması bizi sevindirdi. Gün içerisinde Facebook’a giriş yapan kullanıcıların haber kaynaklarının en üstünde gördüğü mesajla yenilik tanıtıldı. Bu butona tıklayan kullanıcılar kime oy verdikleri konusunda kimseye bir bilgi vermeden, arkadaşlarına oy verdiklerini bildirdi.

İnsanları oy kullanmaya teşvik eden özellik seçimin daha demokratik olmasına katkı sağladı. En azından sosyal medya sitesini kullanan vatandaşları seçim konusunda bilgilendiren site, toplumsal bir bilinç sağlama yolunda bir adım atmış durumda.

Yorum Yap