Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Son zamanlarda hızla gelişen Twitter’da yeni bir virüs ortaya çıktı. Bu son derece sinir bozucu Twitter virüsleri arasına yeni gelen ‘’şarkı virüsü’’. Şarkı virüsü adı verilen virüs telefonlarınızı kilitleyebiliyor ve gizli bilgilerinizi tehlikeye sokabiliyor.

İnternetin vazgeçilmezlerinden olan virüsler bu kez de Twitter’da gözüktü. İnternet üzerinde neredeyse girdiğimiz her sitede barınan virüsler gittikçe daha iyi şekilde gizleniyor. Anlaşılması ve bulunması son derece zor olan virüsler, telefonunuza ve bilgisayarınıza da zarar verebiliyor. Twitter’ın son virüsü olan şarkı virüsü, kullanıcılara direkt mesajlar üzerinden ulaşıyor. Virüsü açan herhangi bir kullanıcı kendi Twitter listesine bu virüsü yayıyor. Bu nedenle mesaj kutunuza gelen mesajlara çok dikkat edin.

Nasıl Yayılıyor?

Direkt mesajlarına gelen ‘’şarkı harikaymış’’ gibi mesajlarla beraber sizi sahte bir Twitter sayfasına yönlediriyor. Bu sahte Twitter sayfasında giriş yaparsanız, listenizdeki kişilere aynı virüs gönderiliyor. Bu virüsten kurtulmak veya etkisiz hale getirmek istiyorsanız yapmanız gereken şey, mesajı hiç açmamak ve bağlantıya tıklamamak olacaktır.

Yorum Yap