Geçtiğimiz günlerde CEO’su değişen sosyal medyanın dev sitelerinden Twitter, önemli karar verdi. Twitter’da kullanıcıların karşılaştığı 140 karakter sınırlaması yakın bir zamanda kalkıyor. Karakter sınırlamasıyla ilgili yapılacak bu yeniliğin detayları haberimizde.

Sürpriz bir kararla şirketin CEO’sunda değişikliğe giden Twitter yeniliklere şimdiden başlamış gözüküyor. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey ( @Jack ) görevini Dick Costolo’ya bırakacağını açıkladı.

Direk Mesaj Bölümünde Karakter Sınırlaması Kalktı

Yapılan bu CEO değişiminden sonra şirket, direk mesajlara bir yenilik getireceğini bildirdi. Twitter, Mesajlar bölümündeki 140 karakter sınırlamasının kaldıracağını bildirdi. Henüz kullanımda olmayan yalnız kısa bir süre içerisinde hayata geçmesi beklenen yenilik, kullanıcıları mesajlaşırken sınırlamayacak.

Bir ‘’mikroblog’’ sitesi olan Twitter’ın en büyük özelliği, tweetlerin 140 karakterle sınırlandırılmış olmasıydı. Bu sınırlama birçok alanda insanların yaratıcılığını geliştirirken, bizi sıkıcı ve uzun gönderilerden de koruyordu. Yeni özelliğin hayata geçeceği tarih ise 1 Temmuz olarak belirlendi. Bakalım bu CEO değişikliğinden sonra, popüler sosyal medya sitesinde başka yeniliklerle karşılaşacak mıyız?

İlgili Yazılar

Yorum Yap