Yardımseverliğiyle tanınan teknoloji devi firmanın CEO’su Tim Cook bağış yapmaya devam ediyor. Çıkan son haberlere göre Apple’ın CEO’su Tim Cook 6 milyon dolarlık bir yardım yaptığı söyleniyor.

Hayırsever bir kişi olarak tanınan Tim Cook, yaptığı bağışla yine gündeme geldi. Servetinin büyük bir kısmını bağışlayan CEO bu gidişle bağış yapmaya ve insanları sevindirmeye devam edecek gibi gözüküyor. Şirkette bulunan 6 milyon dolarlık hissesini çeşitli kurumlara bağışlayan Tim Cook çoğu vatandaşın takdirini kazandı.

Büyük Bir Servet 6 Milyon Dolar

Teknoloji alanında lider firmalardan olan Apple’ın CEO’su olarak görev yapan Tim Cook tam olarak 6.56 milyon dolar değerindeki hisseyi çeşitli kuruluşlara dağıttı. Yapılan yardımın tam olarak hangi kuruluşlara gittiği açıklanmadı. ABD yasalarına göre yardım hisse senedi ile yapıldığı için tam olarak değeri açıklanmak zorunda olduğu için, yardımın net değerini bilebiliyoruz. Ancak bu yardımdan hangi kuruluşların ne kadar aldığı hakkında bir bilgi yok. Hayırseverliği ile herkes tarafından bilinen Tim Cook, yaptığı yardımla birçok kişinin yüzünü güldürmüşe benziyor.

Yorum Yap