Meşhur uygulamalar arasında olan SwiftKey bir yazılım açığı nedeniyle Samsung Glaxy telefonları tehlikeye atıyor. Yazılım açığı olan uygulamanın güvenlik yaması henüz kullanımda olmadığı için akıllı telefonlar tehlikede.

NowSecure tarafından incelenen ve yayınlanan rapora göre Samsung Glaxy akıllı telefonlar, SwiftKey ugyulaması nedeniyle tehlike altında. Rapora göre bu uygulamaya sahip 600 milyon Glaxy telefonların büyük bir güvenlik açığı ile piyasaya geldiği düşünülüyor.

Raporlarda verilen bilgilere göre Samsung Glaxy akıllı telefonları ile güvenliksiz bir Wi-Fi ağında iseniz, uzaktan bir hacker saldırısına maruz kalabiliyorsunuz. Piyasaya sunulun tüm telefonlarda aynı sorun olduğu için firmanın bir güncelleme ile sorunu düzeltmesi bekleniyor.

Güvenlik şirketlerinin söylediğine göre IOS ve Android telefonlarda sürümler güncel tutulduğu sürece bir sorunla karşılaşılmıyor. Ancak çoğu Samsung Glaxy modellerinde SwiftKey yüklü olarak geldiği için güncelleme yapılana kadar telefonun güvenliğini tehdit ediyor. Uzman güvenlik firmalarına göre telefonların yazılımlarını güncel tutmak kullanıcıları bu riskten bir hayli uzaklaştırıyor. Sizde telefonunuza hacker saldırısı yapılmasını istemiyorsanız, telefonunuzu güncellemeyi unutmayın.

İlgili Yazılar

Yorum Yap