Anroid’in en büyük sıkıntılarından birisi olan güncellemelerle firmalar uğraşırken, Samsung son teknoloji telefonu olan S6 için Android 5.1.1 güncellemesini hazırladı. Bu güncelleme hakkında merak ettikleriniz ve telefonlara gelecek yeni özellikler yazımızda bulunmaktadır.

Anroid 5.1.1 ile gelen yeni LG G4, güncelleme konusunda diğer Anroid kullanan rakiplerinden bir adım önde olarak başlamıştı. Ancak büyük telefon üreticisi Samsung’un cevabı çok gecikmedi. Samsung son olarak geliştirdiği akıllı telefonu S6 için Anroid sürümünün güncellemesini getirdi.

Samsun S6’ya Gelen Yenilikler

Yayınlanan son sürüm olan Android 5.1.1 sürümüyle beraber kamera uygulamasında fotoğraf çekerken, parlaklık ayarının manuel olarak ayarlanması telefonun özellikleri arasına eklenmiş durumda. Arayüz ve tasarım bakımından herkesin IPhone 6’lara benzettiği Samsung S6’lar’a güncellemeyle birlikte son dönemde oldukça popüler olan RAW formatına da destek geldi.

Güncellemeyle beraber tema mağazası zenginleşirken, Çinli akıllı telefonlarda gördüğümüz duvar kağıdı bulanıklaşma efekti Anroid 5.1.1 ile telefona gelmiş durumda. Bunun yanında bazı sistem iyileştirmeleri de güncellemenin içinde yer alıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap