Teknolojinin son ürünlerinden olan akıllı saatlerin, sahteleri çıktı. Büyük firmaların büyük arge ve yatırımlarla ürettikleri akıllı saatlerin sahteleri üretiliyor. Sahtecilik alanında büyük gelişmeler yaşanan akıllı telefonlar arasında, şimdide sahte akıllı saat üretiliyor. Apple Watch ile görüntü olarak birebir benzerlik gösteren sahte saatler Android işletim sistemi kulanıyor.

Apple markasının IPad ve IPhone modellerinin sahtelerine pek çok kez rastlamıştık. Çinli üreticiler Android’in ücretsiz olmasından yararlanarak bu teknoloji kolay bir biçimde geliştiriyorlar. Çinli firmalar çıkan her yeni ürünün kopyasını yapmakta hiç gecikmiyor. Bu sefer de Apple’ın uzun süre uğraşarak ürettiği ve hala küçük sorunlarıyla uğraştığı saatin kopyasını ürettiler.

Klon Saatlere Dikkat Edin

Tasarım olarak ayırt etmenizin çok zor olduğu saatleri, orijinal Apple’lardan ayırmanızın tek yolu IPhone telefonlarla çalışmaması olacaktır. Android işletim sistemine sahip olan sahte Apple Watch saatler sadece Anroid işletim sistemine sahip cihazlarla çalışıyor. Bu açıdan ayırt etmenizin çok zor olmadığı saatler’e inanıp büyük paralar kaybetmeyin.

İlgili Yazılar

Yorum Yap