PlayStation kullanıcılarına yeni bir özellik geldi. Sony tarafından geliştirilen ve en başarılı oyun konsolları arasında olan PlayStation 4’e Media Player geldi. Sony geliştirdiği media oynatıcıyı kullanıcılara tanıttı ve kullanıma sundu.

Oyun konolu severlerin merakla beklediği özellik geldi. Bu hafta içerisinde gerçekleştirilen E3 oyun fuarında tanıtılan özellik, şuanda kullanıma hazır durumda. PlayStation kullanıcıları yeni geliştirilen media oynatıcıyı indirebilirler.

Media Player Kullanıma Hazır

Sony, yeni media oynatıcısını internet üzerinden yaptığı duyuruda tanıttı. Geliştirilen Media Player tüm kullanıcılar için indirilmeye hazır olarak bekliyor. Sony yeni media oynatıcının oynatacağı formatları da kullanıcılara bildirdi. Playstation’ın içerikler kısmında yer alacak programa erişim çok kolay bir şekilde sağlanacak.

Media Player’ın Desteklediği Formatlar

Sony’nin verdiği bilgiye göre media oynatıcı video uzantısı olarak; Mpeg-2 TS, MKV, AVI ve MP4 formatlarını destekleyecek. Ses formatlarında ise;  MP3, AAC LC, AC-3(Dolby Digital) gibi formatlara destek vereceği söylenildi. Ayrıca resim formatlarının çoğunu destekleyen Media Player; JPEG, BMP, PNG gibi en popüler resim formatlarını da destekleyecek.

İlgili Yazılar

Yorum Yap