Son zamanların popüler uygulamaları arasında olan Periscope, bir canlı yayın programı. Program sayesinde istediğiniz herhangi bir yerde ve herhangi bir saatte canlı yayın açabiliyorsunuz. Bu yayını izlemek isteyen kişiler sizin kanalınıza girip canlı olarak iletişim kurabiliyorlar. Ancak yorum özelliğinin kullanılmadığı canlı yayınlarda yayın yapan kişilerle, izleyiciler arasında iletişim kopuklukları yaşanabiliyor. Bu sorunun çözümünü sizler için araştırdık. Bakalım Periscope uygulamasında yorum sorunu nasıl çözülüyor?

Kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan canlı yayın programı Periscope, yükselmesini arkasında duran ve programı destekleyen Twitter’a borçlu. İlk olarak IOS işletim sistemine dah sonra da Android işletim sistemine sahip cihazlara gelen Periscope’ta çok takipçili canlı yayınlarda yorum sorunu yaşanabiliyor.

Yayın Sorunu Nasıl Yaşanıyor?

Periscope yorum problemi, 150 ve üzeri izleyicinin olduğu yayınlarda ortaya çıkıyor. Kullanıcılar bir hayli mağdur eden bu problem, belirli sayıdaki kullanıcılar yorum yaparken diğer kullanıcılara yorum hatası veriyor. Yorum yapmak isteyen kullanıcılar Brodcast Too Full şeklinde bir uyarı mesajıyla karşılaşıyor.

Yorum Sorunu Nasıl Çözülür?

Periscope yayınında az kullanıcının yorum yaptığı bir anda yayını kapatıp tekrar açarsanız uygulama yorum yapmanıza izin veriyor. Kullanıcıların çok fazla olduğu yayınlarda bunu yapmanız çok zor olacaktır. Yorum sorununa sadece geçici bir çözüm önerisi olan bu kapatıp açma, çok fazla kullanıcının olduğu yayınlarda işe yaramayabiliyor. Bu nedenle bu sorunun çözümü için Periscope yetkililerinin bir güncelleştirme geliştirmesi gerekiyor.

Yorum Yap