Nvidia’nın geliştirdiği, Android tabanlı oyun konsolu piyasaya sunuldu. 4K çözünürlük destekleyen oyun konsolunun adı ise Nvidia Shield Android TV. Oyun konsolunun detaylarını sizler için inceledik. Bakalım ekran kartı teknolojisinde önde gelen firmalardan olan Nvidia’nın, geliştirdiği oyun konsolu ne kadar başarılı?

Ekran kartı teknolojisinde büyük yenilikler getiren firmanın Android ile işbirliği yaparak geliştirdiği oyun konsolu, muhtemelen çözünürlük olarak rakiplerinden bir adım önde olacaktır. Nvidia’nın kısa bir süre önce tanıttığı oyun konsolu 4K çözünürlüğe kadar destekliyor. Böyle bir çözünürlükte oyun oynamak çok daha gerçekçi ve heyacanlı olacaktır.

Güçlü bir işlemciye sahip olan oyun konsolu, Tegra X1 işlemciye sahip. Bunun yanı sıra işlemciyi, 3 GB RAM destekliyor. Nvidia’nın, Android ile birlikte geliştirdiği oyun konsolu çok başarılı gözüksede oynanabilirlik açısından ne durumda bilemiyoruz. Konsol çevrimiçi oyun servisi olan GRID ile birlikte çalışıyor. Bu sayede PC oyunlarınızı konsolda oynama şansına sahip oluyorsunuz. Satış fiyatı olarak da 16 GB’lık modeli 199 Dolar’a Amerika’da satışa sunuldu.

İlgili Yazılar

Yorum Yap