Microsoft tarafından bir bölümü satın alınan Nokia, daha önceden kendi markası ile telefon üreteceğini söylemişti. İlk söylendiğinde yalanlanan bu iddialar şuan için kesin olarak doğrulandı. Köklü telefon üretici firmalar arasında yer alan Nokia geri dönüyor.

2013 yılında cihazlar ve servisler bölümü Microsoft tarafından satın alınan firma, telefon pazarına geri dönüyor. Geçtiğimiz sürelerde Nokia’nın tekrar kendi adıyla telefon üretecek iddiaları, şirket tarafından yalanlanmıştı.

Reuters haber ajansının verdiği bilgilere göre firma 2016 yılından itibaren kendi telefonlarını satmaya başlayacak. Nokia’nın üst düzey yöneticisi Rajeev Suri’nin yaptığı açıklamada, telefon üreticisi firma Microsoft ile yaptığı anlaşmanın resmen sona ermesini bekliyor. Bu satış anlaşmasının son bulmasıyla Nokia 2016 yılında kendi telefonlarını piyasaya sunacak.

Telefon üreticisi firmanın, telefonlarını üreteceği yer konusunda henüz bilgi vermesede, birkaç ipuçları verdi. Microsoft’tan yeni ayrılan Stephen Elop’un Nokia’ya gelmesi henüz bir söylentiden ibaret olsa da, insanların aklında soru işareti yaratmıyor değil.

İlgili Yazılar

Yorum Yap