Her alanda kendini hızla büyütmek isteyen Microsoft, önüne çıkan tüm fırsatları değerlendiriyor. Kararlı büyümesinde kendine güç katacak her hamleyi yapmaktan çekinmeyen şirket, BlueStripe şirketini satın aldı.

BlueStripe şiketini satın aldığını açıklayan Microsoft, bu gelişme ile birlikte daha yenilikçi ve güvenilir bir bulut çözümleri yaratacaklarının sinyallerini verdi. 10 Temmuz’da satın aldıklarını açıklayan Microsoft, kendisine çözüm ortağı olacak firmaları bünyesine katmaya devam ediyor. Bir uygulama yönetim firması olan BlueStripe, Microsoft’a işletim sistemleri, veri merkezleri ve bulut sisteminin haritalanması ve izlenmesi için yardım edecek. Şirketler büyüdükçe işler arttığı için, kendilerine destek verecek yeni kuruluşlara güveniyor. Bu konuda hiç korkmadan yatırım yapan Microsoft, büyümeye devam ediyor.

Firmalar rekabetli ortamdan kendilerine pay çıkarmak ve rakiplerini elemek için birçok uygulama çıkarıyor. Bu uygulamalar çok büyük kitlelere hitap ettiği için toplanan verilerin boyutlarıda çok fazla oluyor. Bu verilerin depolanması ve sunuculara olan bağlantısına yardım edecek olan BlueStripe firması, Microsoft’un iş yükünü hafifletecek gibi gözüküyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap