Çinli telefon üreticileri arasında olan Meizu, yeni telefonu MX5 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu haberimizde telefon üreticisi firmanın yeni telefonunun özellikleri ve tahmini fiyatını sizlerle paylaşacağız.

Çıkış Tarihi Belli Oldu

Çinli telefon üreticileri arasında en prestijli firmalar arasında olan Meizu’nun yeni teknoloji harikası MX5, henüz piyasaya çıkmadan fiyatı ve özellikleri sızdırıldı. Çıkış tarihi hakkında daha önceden hiçbir bilgi vermeyen firmanın telefonu tanıtacağı tarih belirlenmiş gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir haberde telefonun piyasaya çıkış tarihi olarak 30 Haziran olarak bilgi verilmişti. Telefonun üretim aşamasından sızdırılan fotoğraflarından anladığımız kadarıyla, telefon metal bir kasaya sahip olacak.

Teknik Özellikler

Mediatek bir işlemciden gücünü alacak olan telefon 1080p AMOLED bir ekrana sahip olacak. Meizu MX5’in ekran boyutları ise 5.5 inç olarak belirlenmiş. 3 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza son derece yeterli gözüküyor.

MX5’in Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Satış fiyatı 290 Dolar olarak belirlenen akıllı telefonu, ülkemiz koşullarına eşitlersek dolar kuru ve vergilerle birlikte 1100-1300 TL arasında bir fiyatla satışa sunulacak gibi duruyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap