LG tarafından geliştirilen son akıllı telefon olan G4’te oyunların kalitesini arttırabilirsiniz. Daha kaliteli oyunlar için telefona bir eklenti veya uygulama kurmaya gerek yok. Eğer bir LG G4 sahibi iseniz bu haberden sonra daha kaliteli grafiklerle oyun oynayabilirsiniz.

LG tarafından geliştirilen ve şarjın daha uzun süre dayanmasına yarayan, oyun optimizasyon modunu kapatarak oyunlardaki grafikleri arttırabilirsiniz. Mobil oyunların artmasıyla ve mobil cihazların teknolojilerinin yeteri kadar yükselmesi, kullanıcıların tercihlerini etkiliyor. Akıllı telefon alacak kullanıcılar, bu telefonlar üzerinden mobil oyunlarda oynamak istiyor. Tercih bu kadar çok olunca üretici firmalarda, yüksek grafiklere sahip oyunları daha iyi çalıştırmak için çalışıyor. Akıllı telefonlarınızda kullanacağınız bu yüksek kalitedeki çözünürlükler telefonunuzun pil gücünden fedakarlık etmenizi gerektiriyor.

Ancak bu pil sarfiyatını ve oyun severleri aynı anda düşünen LG G4 batarya ayarlarına, oyun optimizasyon modunu ekledi. Bu özelliği aktif hale getirmek için ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin. Burada ‘’Batarya ve Güç Tasarrufu’’ bölümüne girerek, ‘’Güç Tasarrufu ve Oyun Optimizasyonu’’ seçeneğini kapalı konuma getiriniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap