Bilgisyasar alanında lider firmalar arasında olan Lenovo, son zamanlarda yaptığı satın almalarla gündeme gelmişti. Lenovo son olarak çift ekrana sahip bir akıllı saatin demo tanıtımını yaptı. Akıllı saat alanında önde bir teknoloji sahip saatin Lenovo’ya getirisi büyük olacak gibi gözüküyor.

Teknolojinin son zamanlardaki en popüler ürünlerinden olan akıllı saatler piyasayı karıştırıyor. Neredeyse tüm telefon üreticileri akıllı saat pazarına giriş yaptı. Her markanın değişik ve birbirinden yenilikçi teknolojiler kullandığı bu alana yeni bir isim daha geliyor. Lenovo son zamanlarda yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekleyerek son teknoloji bir akıllı saat üretecek.

Motorola ve IBM gibi köklü firmaları satın alan şirket akıllı telefon alanında da kendini gösterecek gibi duruyor. En son tasarlanan çift ekranlı akıllı saat, bu alandaki iddiasını destekliyor. Saatin şimdilik sadece demo tanıtımı yapılsada kısa zamanda piyasaya çıkacak gibi gözüküyor. Saatte kullanılacak olan ikinci ekranda sanal görüntüleme tekniği olan VID teknolojisi kullanılacak. Akıllı saat severlerin merakla beklediği saatin en kısa zamanda piyasaya sunulması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap