IPhone’ların arkasında bulunan anten çizgileri yeni tasarımda yol olacak. Apple daha tasarımı gerçekleştirmeden patent başvurunda bulundu bile.

IPhone’ların arka tarafında bulunan anten çizgilerinden hoşlanmıyorsanız bu habere sevineceksiniz. Telefonun arka yüzeyinde bulunan ve anten işlevi gören çizgiler yeni tasarımda ortadan kalkacak. Tam anlamıyla pürüzsüz bir yüzey sağlamayı hedefleyen Apple, bu tasarımın şimdiden patenti için başvurdu.

Şirket tam anlamıyla pürüzsüz bir yüzeyi sağlamak için sinyal geçirebilen metal görünümlü bir materyal için patent almayı amaçlıyor. Bu sayede son derece sade olan IPhone’lar artık daha da sadeleşecek.

Yeni Tasarımlar

Apple dizüstü bilgisayarlarında bu teknolojiye benzer bir teknoloji kullanıyor. MacBook bilgisayarlarda tamamen metal bir tasarım kullanılmasına rağmen bu tasarım veri akışını engellemiyor. Bunun için vericileri monitörün çevresine gizleyen Apple, kusursuz bir tasarım yaratmıştı. Küçük ekranlara sahip telefonlarda bu olay biraz daha zor olsa da ilerleyen zamanlarda karşımıza çıkacak gibi duruyor. Patent almayı çok seven firma, bu sefer patenti hayata geçirecek mi? Hep beraber göreceğiz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap