IPhone telefonlarda bulunan ve sadece kaç adet merdiven çıktığınızı hesaplayan barometre, artık hava durumunu hesaplayacak.

IPhone ve IPad’ler üzerinde son derece popüler olan Dark Sky, hava durumu uygulaması büyük ölçüde yenilendi. Dark Sky uygulaması kullanıcının izini olursa IPhone 6 ve IPhone 6 Plus telefonlarınızda barometre sayesinde basınç ölçüm bilgileri topluyor. Bu bilgiler sayesinde daha gerçekçi tahminler yapmayı hedefleyen uygulama kullanıcılara daha doğru bilgiler verecek. Kısa zamanlı hava tahminlerinde çok daha kesin sonuçlar alacak olan uygulama, etrafındaki IPhone’lardan da veriler toplayarak yakın çevreniz hakkında bilgide veriyor.

Akıllı telefonlarda çok fazla kullanılmayan barometre ile basınç ölçme, telefonlarda yeni bir özellik olarak geliyor. Daha önceden böyle bir özelliği kullanıcılar ile birleştiren bir uygulama olmadığı için Dark Sky tüm ilgileri üzerine toplamış durumda.

Dark Sky Sadece 4 Dolar

IPhone 6’lar için baştan tasarlanan uygulama, hava durumunu keyifli bir hale getiriyor. Böyle bir uygulamanın App Store’da satış bedeli 4 Dolar olarak belirlenmiş. Hava durumunu yakından takip etmek isteyen kişiler için vazgeçilmez bir uygulama.

Yorum Yap