IOS 7 güncellemesi ile beraber başlayan mavi ekran hatası yeni nesil IPhone 6 ve IPhone 6 Plus’larda göründü. IOS 8.3 güncellemesi yüklü telefonlarda görünen hata kullanıcıları telaşlandırdı. Mavi ekran hatası ile ilgili detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

İlk olarak IOS 7 güncellemesi ile görünen mavi ekran hatası 5S modellerinde görünmüştü. 64 bit işlemciye hazır olmadan çıkarılan güncelleme kısa sürede düzeltilmişti. Kullanıcı sorunlarıyla yakından ilgilenen firma mavi ekran hatasını düzeltmişti. T- Mobile üzerinden telefon alan kullanıcılar bu sorunla yeniden karşılaştı. IOS 8.1 ve 8.3 versiyonları ile satılan 5S, 6 ve 6 Plus modellerinde bu hata kendini tekrarladı.

Mavi Ekran Hatası Nasıl Düzelir?

Bu sorunla karşılaşan kullanıcılar ‘’restore’’ işlemiyle bu sorundan kurtulduklarını belirtiyor. Bu hata ile ilgili henüz Apple’dan bir açıklama gelmediği için böyle bir sorunla karşılaşırsanız, yeni IOS 8.4 güncellemesini bekleyip telefonu sıfırdan kurmanız en mantıklısı olacaktır. 3-4 gün içerisinde çıkacak olan güncelleme ile bu sorun çözülecek gibi duruyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap