IPhone’un mesajlar uygulamasına neden olan açık, popüler sosyal paylaşım sitelerinden olan Twitter ve Snapchat’ide etkilemiş gibi gözüküyor. Bu açığı detaylı olarak inceledik. Sizde telefonunuzun nedensiz yere çökmesini istemiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun.

Apple’ın işletim sistemi olan İOS’ta geçtiğimiz günlerde çok ciddi bir açık bulunmuştu. Bu açık telefonunuza gelen bir mesaj ile IPhone’un mesajlar uygulamasını çökertiyordu. Karakter dizisi ile bazı uygulamaları çökertebilen bu açık kullanıcılar için çok önemli. Apple bu sorunu düzeltmek yerine alternatif bir çözüm sunmuştu.

Telefonun mesajlar bölümünü çökertebilen bu açığa çözüm bulunduktan hemen sonra, diğer uygulamalarda da aynı sorunla karşılaşıldı. Bu açık Twitter ve Snapchat üzerinden de kullanıcıları rahatsız ediyor. Yabancı forumlarda yapılan tartışmada, Twitter mentionlarından gelen aynı mesajın uygulamayı kitlediği öne sürüldü.

Aynı yazı dizisinin Snapchat uygulaması içinde gönderilmesi ile yine telefonun sorun yaşadığı belirtildi. Teknoloji devi şirketin artık bu soruna alternatif bir çözüm üretmek yerine, gerçek bir çözüm bulması gerekmektedir.

Yorum Yap