Aldığı patentlerle tanılan firma bu seferde kavisli bir ekran teknolojisinin patentini aldı. Apple yeni çalışmalarını kavisli bir ekran üzerinde yapıyor. Patenti hazır olan bu projeyi, kısa bir zaman içerisinde hayata geçmiş olarak görebiliriz.

Kavisli ekranlar akıllı telefon pazarında beklenen ilgiyi gördü. İlk olarak Samsung ile tanıdığımız teknoloji, firmanın Galaxy Round ile piyasaya çıkmıştı. Telefonun beklenen ilgiyi görmesinden sonra diğer firmalarda bu alanda çalışmalar gerçekleştirdi. Samsung’dan sonra LG G Flex modeli ile kavisli bir ekranı kullanıcılarıyla buluşturmuştu.

Apple’ın kavisli bir ekran üzerinde çalışma yaptığı yeni haberler arasında. USPTO’dan alınan bilgilere göre Apple kavisli ekran teknolojisinin patentini şimdiden almış. Patenti kesin olarak alan firmanın bu alanda bir beklentisinin ve çalışmasının olması gerekir. Kısacası bu patent bize firmanın gelecek planları hakkında biraz bilgi veriyor.

Uzmanlara göre yeni çıkacak olan 6S’in ekranının kavisli olma ihtimali çok düşük. Bu teknolojinin geliştirilmesi ve tam olarak kullanılması için ortalama 2018 yılını gösteriyorlar. Bakalım Apple kavisli bir ekran geliştirecek mi?

Yorum Yap