Apple’ın çözünürlük olarak piyasada biraz geride olduğu herkes tarafından biliniyor. Ancak İPhone6’nın bir üst versiyonu olarak piyasaya çıkacak IPhone 6S’in ekran çözünürlüğü 2K görüntü vereceği hakkında bilgiler ortalıkta dolanmaya başladı.

Apple 3G modelinden itibaren her yıl bir ara model olarak S serisi telefonlarını çıkartıyor. Bu telefonlar normallerine göre yazılımsal ve donanım olarak büyük farklar ortaya koyabiliyor. Tasarım konusundan normal modelle aynı olan bu ara modeller, S serisi olmayan telefonların hızla eskimesini de engellemiş oluyor. Her açıdan kullanıcıları sevindiren bu S serisi akıllı telefonların son örneği olacak 6S büyük yenilikler getirecek gibi duruyor.

Apple’ın son ara modellerinde ekran boyutları değişmeyecek gibi gözüküyor. Ancak ekran çözünürlüğü konusunda birkaç dedikodu mevcut. Aldığımız bilgiye göre 6S’in ekran çözünürlüğü 1080p, 6 Plus’ın ise 2K çözünürlüğe sahip bir ekranı olacağı söyleniyor. Apple’ın çözünürlük konusunda büyük bir atılım yapması herkes tarafından beklenen bir gelişme olacak. Bunun yanı sıra yazılımsal iyileştirmeler ve geliştirmelerin olması kesin gözüküyor.

Yorum Yap