IPhone kullanıcılarının canını sıkan, telefon kilitleyen mesajlara kalıcı çözüm gecikmedi. IOS kullanıcıları telefonlarına gelen çeşitli karakterler içeren mesajlar tarafından, telefonlarının kilitlendiğinden şikayet etti. Yazılımsal sorunlar karşısında son derece ilgili olan Apple, bu sorunu da çözüme kavuşturuyor. İşletim sisteminin yeni çıkacak olan güncellemesi IOS 8.4 ile telefonların çalışmasını engelleyen mesajlara çözüm geliyor.

Geçtiğimiz günlerde karşılaştığımız bu olay tüm kullanıcıları korkutmuştu. IPhone marka telefonlara gelen ve çeşitli karakterler barındıran mesaj ile tüm sistem bir anda kilitleniyordu. Bu olay çoğu kullanın canını sıktı. Ayrıca bir süre telefon kullanmanızı engelleyen mesajlar, kullanıcıların telefon üzerinden yaptığı işleri bir süreliğine aksattı.

Apple Geçici Çözüm Üretti

Şirket bu mesaj problemine kısa bir süre sonra geçici bir çözüm üretmişti. Bu geçici çözüm Siri yardımıyla çalışıyordu. Siri’ye sesli komut ile ”okunmayan mesajları oku” dediğiniz takdirde bu sorun çözülüyordu.

Ancak şirket bu geçici çözümün hemen üstüne bu sorunu, yeni çıkacak olan güncelleme ile çözüleceğini bildirdi. IOS’un 30 Haziran’da çıkacağını bilerttiği 8.4 sürümünde soruna kesin olarak çözülmüş durumda olacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap