Apple güncellemeleri bazı akıllı telefonların, performanslarını düşürmüştü. Bu eski cihazlarda yaşanan performans düşüklüğünü engellemek için, versiyon düşürmeleri kolaylaştı. Geliştiriciler sayesinde bir hayli kolaylaşan işlem, eski cihazı olan kullanıcıları sevindirecek.

Apple yaptığı güncellemelerden geri dönüş imkanı vermiyordu. Her güncelleme ile bir önceki versiyon daha da pasifleşiyordu. Ancak cihazların özellikleri ve donanımları aynı olmadığı için, eski cihazlar bu versiyonlara çok da iyi uyum sağlayamıyordu. Apple sadece SHSH kaydı olan kullanıcılara versiyon düşürme fırsatı veriyordu.

SHSH Kaydına Gerek Yok!

Apple’ın versiyon düşürme engellemesi bir geliştirici firma tarafından kırıldı. Tihmstar firması sayesinde SHSH kaydına gerek kalmadan versiyon düşürme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Çoğu kullanıcı için güzel bir haber olsa da versiyon düşürme işlemi sadece belirli cihazlarda yapılmaktadır.

Versiyon Düşürebilecek Cihazlar Hangileri?

Tihmstar’ın geliştirdiği teknik sadece IPhone 4S ve IPad 2 modellerinde çalışıyor. Eğer bu iki cihazdan birine sahipseniz ve cihazınızın performansından şikayetçiyseniz eski versiyona dönmeniz mümkün.

İşte versiyon düşürmenin videolu anlatımı;

İlgili Yazılar

Yorum Yap