HTC One M9, önceki M serilerine göre çok büyük yenilikler getirmese de gerek tasarımı gerekse de birkaç yeni özelliği ile kullanıcıları büyülemiş gözüküyor. HTC bu telefonda kullanıcılara, performansı ve kolaylığı sunmayı hedeflemiş. Ancak telefonun bazı küçük sorunları var. Çoğu sorunun çözümü kolay bile olsa bilmeyen kullanıcıların canını sıkabilir. Bu yazımıza HTC One M9’un sorunlarına çözümler ürettik. Sorunlar ve çözümleri ile ilgili detaylı bilgiler yazımıza.

Ekran Uyandırma Çalışmıyor

HTC’nin ekrana iki kez tıklayınca ekranın açılması özelliğine verilen ‘’ekran uyandırma’’ özelliği bazen çalışmayabiliyor. İlk olarak ‘’Ayarlar’’ bölmesine girerek, Ekran ve Hareketler’e girmeniz ve oradan Motion Launch’ın aktif olduğuna emin olunuz.

Eğer bu işlem sorununuza çare olmadıysa arama ekranına *#*#3424#*#* yazarak G- Sensör testini gerçekleştiriniz. Sorun bu durumda da çözülmez ise teknik servise başvurunuz.

Titreşim Çalışmama Sorunu

Eğer telefonunuz arama ve mesajlarda titremiyorsa arama ekranına *#*#3424#*#* yazınız. Bu ekranda çıkacak olan ‘’Vibration Test’’ seçeneğini kullanarak test yapınız. Eğer titreşiminiz bu testte de çalışmaz ise titreşim motorunda sorun var demektir. Telefonu teknik servise götürmeniz gerekmektedir.

Otomatik Ekran Döndürme Çalışmıyor

Telefonunuzda otomatik döndürme özelliği açıksa ve çalışmıyorsa yapmanız gereken arama ekranına *#*#3424#*#* yazmak olacaktır. Buradan test etmeniz gereken tek şey ‘’G- Sensor’’ test seçeneğini kullanarak test ediniz. Çalışmıyorsa telefonunuzu teknik servise götürmek zorunda kalıcaksınız.

İlgili Yazılar

Yorum Yap