Yeni teknolojileriyle dikkat çeken Google bu sefer de kullanıcılar için yeni bir teknoloji geliştiriyor. İşte Google’ın son teknoloji ürünü Im2Calories kalori ölçme uygulamasının detayları.

Teknolojini hızlı gelişmesinden en çok etkilenen bölümlerden biri olan akıllı telefonlara, her geçen gün yeni bir özellik eklenmeye devam ediyor. Eskiden sadece arama yapmaya yarayan yarım kiloluk cihazlar şuan kalp ritmimizi bile ölçüyor.

Im2Calories

Google, geliştirdiği yeni teknolojilerle büyük ilgi çekiyor. Şirketin son projesi olan kalori ölçme uygulaması olan Im2Calories çok kolay bir kullanıma sahip olacak. Google veritabanına birçok yemeğin görselini ekleyerek uygulamaya katkı sağlıyor. Yemeğinizin kalorisini hesaplamak için yapmanız gereken tek şey, yemeğinizin fotoğrafını çekmek. Çektiğiniz fotoğraf veritabanında varolan fotoğraflarla eşleşerek size kalori hesabı yapıyor.

Google, kalori hesaplama programı olan Im2Calories programını Google Fit ile bağlamayı düşünüyor. Henüz ortada kesin bir bilgi olmasa da bu iki programın senkronize çalışması söz konusu. Bakalım Im2Calories programı beklenilen başarıya ulaşabilecek mi?

Yorum Yap