Google, Android işletim sistemi için güvenlik programına başlıyor. Bu program dahilinde işletim sisteminde hata veya açık bulan kişilere büyük miktarda para ödülü vermeyi düşünüyor. En popüler işletim sistemlerinden biri olan Android’de hata bulmak çok kolay bir işlem değil. Ancak bu hata veya açığı bulan kişiler 8000 dolara kadar ödül kazanacak.

Geçtiğimiz yıllarda başlanan ve 4 milyon dolar gibi korkunç bir bütçe ile desteklenen güvenlik programı tekrar başlıyor. Programın yeni adı Android Security Rewards. Bu programla birlikte Android işletim sistemindeki açığı bulup, bu açıkları detayları ile birlikte Google’la paylaşan kişiler para ödülü kazanacak. Google, güzel bir denetleme sistemi bulmuş gibi gözüküyor. Sistemle birlikte sadece belirli kişiler veya kuruluşlar değil, tüm Android kullanıcıları sistemi denetlemiş olacak.

İşletim sistemi kullanıcılarını, hackerlar ve siber suçlulardan korumak için geliştirilen bu güvenlik programında bulunan açıklara ve hatalara yama yapan kullanıcılar daha büyük para ödülleri kazanacak. 8000 dolar gibi bir ödül kullanıcıların hata bulmasını kolaylaştıracak gibi duruyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap