E-postalar hayat─▒m─▒zda ├Ânemli yer tutmaktad─▒r. Kullan─▒c─▒lar her g├╝n a┼č─▒r─▒ miktarda e-posta al─▒p, g├Ândermektedirler. Bu kadar yo─čun bir mail trafi─činde arada yanl─▒┼č ki┼čilere, yanl─▒┼č postalar g├Ânderilebiliyor. Bu yanl─▒┼čl─▒klar─▒ ortadan kald─▒rmak i├žin GmailÔÇÖde, ÔÇśÔÇÖLabsÔÇÖÔÇÖ se├žene─činden bulmam─▒z gerekiyordu. Bu se├ženek biraz u─čra┼čt─▒ran ve baz─▒ ki┼čiler i├žin zor bir se├ženekti. Google son zamanlarda yapt─▒─č─▒ yenilikle bu i┼člemi bir hayli kolayla┼čt─▒rd─▒. Bu yaz─▒m─▒zda yine de bu se├ženekte zorlanan kullan─▒c─▒lar─▒ ayd─▒nlatmay─▒ ama├žlad─▒k.

─░lk olarak yapman─▒z gereken Gmail hesab─▒n─▒za giri┼č yapmak olacak. Hesab─▒n─▒za giri┼č yapt─▒ktan sonra, sa─č ├╝st tarafta yer yer alan ├žarka basarak ÔÇśÔÇÖAyarlaraÔÇÖÔÇÖ giri┼č yap─▒n─▒z. Ayarlar─▒n i├žerisinde ÔÇśÔÇÖg├Ândermeyi geri alÔÇÖÔÇÖ se├žene─čini g├Âreceksiniz. ─░lk olarak yapman─▒z gereken bu se├žene─či aktifle┼čtirmek olacak. Bu se├žene─či etkinle┼čtirirken ne kadar s├╝rede geri alma i┼člemini yapaca─č─▒n─▒z─▒ se├žiyoruz. Bu se├žimden sonra e-postalar─▒n─▒z─▒ g├Ânder se├žene─čine bast─▒─č─▒n─▒z zaman, mailiniz se├žti─činiz s├╝re kadar bekleyecektir. ├ľrne─čin 10snÔÇÖyi se├žtiyseniz. G├Ânder butonuna bast─▒ktan sonra mailiniz 10sn sonra g├Ânderilecektir. Sizde bu s├╝re i├žerisinde hatal─▒ veya yanl─▒┼č g├Ânderim yapt─▒─č─▒n─▒z─▒ anlay─▒p, g├Ânderimi iptal edebilirsiniz.

T├╝m bu de─či┼čiklikleri yapt─▒ktan sonra ÔÇśÔÇÖde─či┼čiklikleri kaydetÔÇÖÔÇÖ diyerek ayarlar b├Âlmesinden ├ž─▒kabilirsiniz. ─░┼čleminiz tamamland─▒. Art─▒k bir mail g├Ânderdi─činiz zaman ekran─▒n ├╝st k─▒sm─▒nda ÔÇśÔÇÖgeri alÔÇÖÔÇÖ ibaresi g├Âz├╝kecek. Bu yaz─▒ya bast─▒─č─▒n─▒z anda g├Ânderimi iptal edebilir ve kar─▒┼č─▒kl─▒klar─▒ ├Ânleyebilirsiniz.

Yorum Yap